ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Založení účtu ve Švýcarsku

Švýcarsko bylo po dlouhá desetiletí známé ochotou zajistit svým bankovním klientům vysokou míru diskrétnosti, můžeme říci až anonymity. Se vzrůstajícím tlakem ze strany zejména Evropské Unie a USA a po četných skandálech švýcarských bank se však zavedený systém mění a založení účtu ve Švýcarsku již nebude podléhat stejným pravidlům.

V květnu 2018 má navíc vstoupit v účinnost dohoda mezi Evropskou Unií a Švýcarskem o automatické výměně informací o švýcarských bankovních účtech. Vzhledem ke švýcarskému systému přímé demokracie je ovšem možné, že tato dohoda bude zamítnuta v referendu.

založení bankovního účtu ve švýcarsku

Jestliže dohoda v platnost vstoupí, hlavní motivací pro založení bankovního účtu ve Švýcarsku již nejspíš nebude zaručení anonymity majitele účtu, neboť v souladu s ní budou švýcarské banky předávat informace o majitelích kont, jejich adresách, uložených částkách apod.

Oproti jiným evropským bankovním systémům to však nebude žádný rozdíl, spíše naopak, jedná se o přiblížení evropskému standardu.

Výhodné založení účtu ve Švýcarsku

Švýcarský bankovní systém je velmi stabilní, úspěšný a výkonný (činí cca 10 % HDP). Rozhodnete-li se zde podnikat, založení účtu ve Švýcarsku bude jistě prvním krokem. Ač je švýcarský systém poměrně komplikovaný a z daňového hlediska náročný (odděluje se federální, kantonální a obecní úroveň), může být v konečném výsledku i tak daňově přijatelnější a výhodnější než v mnoha jiných evropských státech.

Jak založit bankovní účet ve Švýcarsku

Založení účtu je možné:

  • v jedné ze dvou velkých bank (Union Bank of Switzerland – UBS, Credit Suisse)
  • v kantonální bance
  • regionální bance či spořitelně
  • nebo učinit úložku v družstevně organizovaných výpůjčních pokladnách

Do bankovního sektoru ve Švýcarsku se řadí i banky švýcarského práva v zahraničních rukách.

Celkově je švýcarské bankovnictví dosti rozmanité a s výběrem vhodné finanční instituce i s tím, jak založit účet ve Švýcarsku, je dobré si nechat poradit.

Rádi Vám poskytneme informace ohledně založení švýcarského bankovního účtu i pokud vás zajímá založení firmy ve Švýcarsku, podělíme se s Vámi o naše zkušenosti s jednotlivými bankami a provedeme Vás celým procesem založení účtu.

založení bankovního účtu ve švýcarsku

Kontakt
Tetragrammaton a.s.

IČO: 026 57 023
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu
v Praze, odd. B., vložka 19630

+420 777 025 554
+420 774 553 446

Zajímá Vás více?


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Další jurisdikace
KOMPLETNÍ CENÍK
Top