ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Výsledky Global Financial Centers Index

Výsledky Global Financial Centers Index

Dle indexu Global Financial Cennters Index z konce září letošního roku byl aktualizován seznam nejžádanějších světových finančních center. Tento index mapuje více než 29.000 finančních center po celém světě. Na jeho vytváření se podílejí světové banky, nadnárodní investoři či mezivládní instituce (např. OECD).

V současnosti je na prvním místě New York, který zvýšil svůj náskok na druhý Londýn. Britské metropoli v tomto směru podstatně uškodil Brexit, obchodní válka mezi USA a Čínou, či geopolitický stav země.

Velký vzestup však zaznamenávají asijská finanční centra. Hned 7 z prvních 10 pozic totiž zaujímají právě města z oblasti Asie a Pacifiku. Na 3. místě se umístil Hongkong, 4. Singapur, 5. Šanghaj, 6. Tokyo, 7. Peking a 9. Shenzhen. Na 8. pozici se vypracoval ekonomicky a investičně velmi rychle se rozvíjející Dubai, přičemž první desítku uzavřelo australské Sydney. Významný posun zaznamenali také Mauricius (40. + 14 pozic), Bahrain (47. + 20 pozic) a Nairobi (88. + 9 pozic)

Naopak pád zažívají území pod formální mocí britské koruny. Propadly se ostrovy Man (89. – 5 pozic), Jersey (59. – 12 pozic) a Guernsey (92. – 17 pozic), přičemž poslední zmíněný vykazuje výrazný pokles již několik posledních let.

Praha se v tomto žebříčku umístila na 58. místě, kdy se oproti loňským výsledkům o 4 pozice zlepšilo její postavení. Výrazně si však polepšila i další centra, např. Paříž, Lichtenštejnsko, Řím, Moskva, Bombaj, Chengdu, Bahamy, Tallin, Buenos Aires a Kypr.

V současné době tak pozorujeme stále intenzivnější boj o dominanci ve světě finančních center, a to ať už na jeho samotné špici, tak i na nižších pozicích. Obecně roste oblíbenost asijských finančních center, u kterých se dle některých odhadů očekává, že by se v budoucnu mohla vyšplhat až na samotný vrchol celého indexu.

Boj za rovnost mezi mzdami ředitelů a zaměstnanců amerických společnostíZdanění „offshore zaměstnanců“? Jihoafrická republika to dokázala.

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top