ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Vláda pravděpodobně zruší zmrazení cen nájmů

Ceny nájmů v Praze klesají

Ministerstvo financí se chystá zrušit mimořádné opatření, díky kterému vláda v dubnu zmrazila výši nájemného bytů. Původní opatření mělo sloužit k zamezení zneužití silnějšího postavení pronajímatelů. Ti by již nově neměli být schopni takové postavení zneužít, a tak již opatření není třeba. Silnější postavení vyplývalo z dočasně omezené mobility obyvatel, prohlídek bytů či zpomaleném trhu s nemovitostmi. Nyní si již dle názoru ministerstva může potenciální nájemník vybírat z široké škály nabídek.
Vláda tak patrně začíná rozvolňovat některá ekonomická opatření. V době, kdy státní rozpočet zaznamenal svůj nejhorší květnový výsledek (dluh přes 150 miliard korun) v historii a výše schodku rozpočtu dle ministryně financí může dosáhnout až 500 miliard korun, je uvolňování státních restrikcí očekávaným a zároveň ekonomicky vítaným krokem.
Zda konec cenového moratoria na nájmy bude znamenat opětovné vzkříšení realitních a hypotečních trhů ukážou až příští měsíce. Dle prvotních odhadů se trhy pomalu začínají vracet do stavu před koronavirovou krizí, ačkoliv mu příliš nepomáhají dohady kolem zrušení daně z nabytí nemovitosti. Zájem kupujícího o pořízení nové nemovitosti však pomalu opět roste a dá se tak v dohledné době očekávat i nárůst cen samotných nemovitostí.

ČR má nejvyšší míru inflace v rámci EUEvropská centrální banka v boji proti koronaviru

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top