ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Víkendový výpadek proudu v Xinjiang dočasně odstavil i čtvrtinu těžební kapacity bitcoinu

Cena bitcoinu

V souvislosti s bitcoinem (a kryptoměnami obecně, i když u bitcoinu je tento jev pozorovatelný nejlépe) už jsme se na našem webu zmiňovali i o jeho volatilitě, která je vyšší než u klasických fiat měn. O víkendu se tato volatilita projevila z ne zcela obvyklého důvodu.

Po nehodě spojené se zaplavením uhelného dolu v čínské provincii Xinjiang došlo v celé oblasti k rozsáhlé kontrole rozvodných sítí, spojené s výpadkem proudu. Co má ale zatopený důl společného s volatilitou bitcoinu? Kromě uhelných dolů jsou v Xinjiangu umístěna také zařízení, generující třetinu hashrate (pozn.: jednotka, pomocí které lze měřit výkonnost těžby kryptoměn) Číny a tedy čtvrtinu světové těžební kapacity. Vzhledem k výpadku proudu tak po 48 hodin zůstali těžaři kryptoměn  (informace o stavu odčerpávání vody z dolů se nám získat nepodařilo) v nucené nečinnosti.

Snížení těžební kapacity se tak projevilo na prudkém poklesu hodnoty bitcoinu o 8,5 %. Energetický výpadek však již skončil, těžební kapacita je zpět na původní úrovni; pokles ceny bitcoinu se tak jeví jako příležitost naskočit do rozjetého vlaku, který na chvíli nečekaně zpomalil, než zas začne zrychlovat (heads up pro všechny, kteří si na 10.000 USD za bitcoin řekli, že už je na první investici do této kryptoměny pozdě).

Některé podílové fondy si od začátku roku polepšily o více než 7 %Nový Zéland vysvětluje nedávné změny daňové legislativy

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top