ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Velká čtyřka amerických bank se připravuje na úvěrové ztráty

Tři ze čtyř největších amerických komerčních bank vydaly prohlášení v souvislosti s očekávanými úvěrovými ztrátami. Všechny ze svých zisků ve druhém kvartálu vyčlenily  značné prostředky k překlenutí těchto ztrát. JPMorgan Chase, která vyčlenila částku největší, tedy skoro 11 mld. USD, se tak dokonce poprvé od finanční krize roku 2008 dostala do červených čísel.

V tuto chvíli dostávají Američané, kteří v rámci pandemie přišli o zaměstnání, mj. podporu 600 USD týdně, což mnohdy převyšuje jejich původní příjem. Pokud by ale o tuto podporu přišli, lze očekávat rozsáhlou platební neschopnost. Je třeba počítat také s poníženými úrokovými sazbami, které coby další formu podpory stanovila Centrální americká banka (Fed). Vytvoření nadstandardních rezerv bankami se tedy zdá jako více než rozumné.

Největší americké banky mají vzhledem k široké paletě svých služeb (a investic) přehled o takřka všech myslitelných aspektech ekonomiky. Pokud tedy dobrovolně odsouvají svůj zisk (jako JPMorgan Chase), nahrává to pesimistickým úvahám o délce trvání současné ekonomické situace. To ostatně tvrdí i zástupci Wells Fargo – pokles nezaměstnanosti z nynějších 11 % na 10 % neočekávají před koncem roku 2020. Uvážíme-li, že před rokem se americká míra nezaměstnanosti pohybovala okolo 3,8 %, markantní dopad na ekonomiku je očividný.

Jak bylo nastíněno v předchozím článku o Big Tech, i banky nyní ve zvýšené míře věnují pozornost burzám s cennými papíry. Big Tech akcie, které se ukázaly jako „koroněvzdorné“, se totiž z relativně nestálých finančních nástrojů stávají způsobem, jak se proti ekonomickým dopadům pandemie účinně bránit.

Akcie technologických gigantů se stávají sázkou na jistotu – 2. částCo znamená bezpečnostní zákon pro offshore v Hongkongu?

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top