ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Velká Británie přitvrdí s daní z pojistného

Britská agentura pro poplatky a cla (Her Majesty’s Revenue and Cutoms, dále v textu HMRC), vyjádřila úmysl zdokonalit pravidla pro správu a výběr daně z pojistného. Cílem této úpravy má být zjednodušení systému pro správní orgán i poplatníky, jakožto i ztížení případného obcházení zákona za účelem realizace daňových úniků. Připravované změny se nemají dotknout daňových sazeb ani okruhu poplatníků, kteří dosáhnou na daňové odpočty.

Mezi návrhy HMRC stojí za zmínku zejména následující. HMRC uvažuje o kodifikaci etického kodexu pro pojistitele – ti by podle kodexu měli povinnost ohlásit HMRC jakéhokoli pojistitele, který se neregistroval k platbě daně z pojistného, ačkoli by podle zákona měl. Vymahatelnost případných pohledávek hodlá HMRC podpořit dalším mechanismem – společnou odpovědností pojišťovacích agentů za daň z pojistného pojistitele, pro nějž pracují.

HRMC má dále v úmyslu vyřešit problém takzvaného interního agenta (in-house broker). Tento agent má ve struktuře pojistitele za úkol při uzavírání pojistné smlouvy vybrat mimosmluvní manipulační poplatek. Pojistné a tedy i daň z pojistného je pak sníženo o částku právě ve výši tohoto poplatku.

Velká Británie bude poskytovat zvýšené „investiční kapesné“ až do roku 2022Bitcoin pokořil své historické maximum – nadělí si pod stromeček hodnotu 20.000 USD?

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top