ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Velká Británie a Kanada si prozatím zachovají preferenční celní vztahy, Brexit nebrexit

Kanada Clo

V minulosti spadala Velká Británie coby člen EU pod Komplexní hospodářskou a obchodní dohodu (CETA). Touto dohodou, upravující zejména podmínky volného obchodu a dodržování autorských práv  si EU a Kanada mj. ujednaly vzájemné preferenční vztahy v podobě nulového cla. S blížícím se koncem roku 2020 ale skončí i období, kdy Velká Británie, vystoupivší z EU, zůstává fakticky účastníkem dohod, v nichž je EU smluvní stranou.

Ač je Kanada formálně stále součástí britského Commonwealthu, fakticky tu o takto silné vazbě, a tedy automatické bezcelnosti nemůže být řeč. Až prozatímní dohoda, uzavřená mezi Kanadou a Velkou Británií koncem listopadu, tedy odpověděla na otázku, jak to po novém roce bude s vzájemným celním režimem. Přinejmenším po celý příští rok tedy 98 % vzájemného obchodu Velké Británie s Kanadou bude požívat stejných výhod, jako obchod Kanady s EU podle CETA.

Bitcoin pokořil své historické maximum – nadělí si pod stromeček hodnotu 20.000 USD?Společnostem se sídlem na Maltě se blíží termín pro podání přiznání k dani z příjmů

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top