ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

USA činí tvrdý krok proti čínským firmám

čína

Spojené státy americké chtějí na vlastní burze omezit přítomnost firem z Číny. V tuto chvíli schválil senát USA návrh zákona, který by zakázal obchodování s akciemi mnohých čínských firem. Další fází je potvrzení tohoto kroku tzv. sněmovnou reprezentantů a prezidentem Donaldem J. Trumpem.

Dle znění navrženého zákona tak má být nově požadováno, aby zahraniční podniky, které obchodují své akcie na burzách v USA, dodržovaly pravidla spojená s oblastí finančnictví (jako např. audit) dle právních předpisů USA. Rovněž budou muset takové firmy také sdělit skutečnost, zda jsou jejich skutečnými majiteli vlády některých států (či alespoň vládní instituce) či je nad nim alespoň vykonáván takovými subjekty dohled.

Nová legislativa se samozřejmě uplatní plošně pro všechny společnosti participující na amerických trzích, ale hovoří se o skutečnosti, že cílem jsou primárně společnosti sídlící v Číně. Názory veřejnosti se často shodují na skutečnosti, že tento tah je vyústěním současných vztahů mezi oběma velmocemi. USA již několik týdnů viní Čínu z celosvětového rozmachu koronaviru a začínají jí za to dokonce pomalu skládat účet.

Poměrně nedávno vyjednaná obchodní smlouva tak nejspíš, alespoň prozatím, pozbývá své materiální platnosti. Jak se situace nakonec vyvine sleduje často s obavami ve své podstatě celý svět. Je totiž samozřejmé, že trhy Číny a USA jsou na sobě velmi silně závislé. Jejich vzájemný vztah však velmi podstatně ovlivňuje mnoho dalších (i mezinárodních) trhů a nemalou řadu odlišných státních ekonomik.

Kryptoměny představují v době celosvětové krize dobrou investiciHistorický pokles německého HDP

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top