ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Úroková sazba ČNB zůstává beze změny

Jednomyslným rozhodnutím bankovní rady ČNB bylo určeno, že základní úroková sazba zůstává nadále na 0,25 %. Guvernér ČNB toto rozhodnutí zdůvodňuje faktem, že se podařilo uspokojivě odhadnout vývoj ekonomiky v minulých měsících. Podniky se tedy zatím nemusejí obávat dražších úvěrů na investice a provoz, stejně jako domácnosti dražších půjček.

Snížení úrokových sazeb podle odborníků nelze očekávat, pokud se neukáže, že výdaje státu v době krize nezhoršily inflaci. Stejně tak by další snižování úrokových sazeb nepříznivě ovlivnilo finanční sektor, který již v průběhu koronavirové krize utrpěl značné ztráty. Finanční sektor již minulý týden „postrčila“ ČNB zrušením posuzování limitu DSTI (poměr všech úvěrů proti měsíčnímu příjmu žadatele) při žádosti o úvěr. To v praxi znamená, že na úvěr dosáhne více žadatelů. Jestli se tento neprojeví na růstu počtu dlužníků v platební neschopnosti, to prověří až čas. Navíc zejména v případě podniků je jejich schopnost „dosáhnout“ na požadovaný úvěr více než žádoucí.

Podle Rusnoka by již další kroky ČNB byly pro ekonomiku nežádoucí. Uvedl, že případné využití devizových intervencí a odkupu dluhopisů se v tuto chvíli nechystá.

Zvýšení dovozních cel do USACena ropy stále klesá

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top