ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Trumpovo zavedení cel se negativně projevilo na akciovém trhu.

Donald Trump se často chlubí úspěchem akciových trhů od doby, co je v prezidentské funkci Spojených států. Momentálně však vývoj akciových trhů jde strmě dolů. Například technologické akcie Nasdaq klesly o 4,4 procenta, což je největší pokles od roku 2011.

Analytik brokerské společnosti Cyrrus Petr Pelc vidí příčinu poklesu v zavedení cel, která nově nařídil právě Trump. Dalším  z důvodů poklesu je i situace v Číně. Jelikož tam došlo k oznámení nových stimulů čínské vlády, může největší ekonomiku v Asii postihnout zadlužení. Investory značně znepokojují zejména roustoucí ceny vstupů, což úzce souvisí se zavedením zmiňovaných cel Donaldem Trumpem.

Analytik Pelc tento pokles definuje spíš jako typický příklad nelibosti v rizicích, která někdy akciový trh napadnou. Současná výsledková sezóna se jeví jako vhodným motorem pro nabytí nových akcií.

Z dostupných informací z indexu S&P 500 vyplývá, že čtvrtina firem již své zisky zveřejnila. Příjmy podniků se meziročně zvedly o 22,4 procent. Analytici původně odhadovali o čtyři procenta méně. Nárůst zaznamenaly celkové tržby amerických společností, a to zvýšení o 8 procent meziročně. Zdá se, že za zvýšením zisků nestojí jen nižší daně, ale i otevírání nových byznysů americkými korporacemi.

Do budoucna analytici předpovídají, že dojde opět k pozvednutí hodnoty akciových trhů, jakmile se investoři začnou soustředit na lákající firemní fundament.

Svatý Vincent a Grenadiny požadují prodloužení lhůty na podávání zpráv daňovému úřaduNejlepší podmínky pro podnikání jsou na Novém Zélandu

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top