Trh s virtuální měnou zažívá postupný úpadek

Datum: 7.11.2018

Rok 2018 představuje pro digitální měnu kritické období. Kryptoměny už zdaleka nejsou tak populární. Vydávání virtuálních měn se zpomaluje postupně během celého roku. Kritický postoj zaujali regulátoři a investoři se už na kryptoměnový trh nedívají přes růžové brýle.

V lednu investice dosahovaly skoro 900 miliard dolarů, nyní zisky spadly na 200 miliard dolarů, což je nejmenší údaj za poslední rok. Například, v roce 2016 se mince prodávaly za 90 milionů dolarů.

I přesto, že firmy vydávají nové a nové mince, jen za minulý měsíc šlo jen o zisky zhruba za 50 milionů dolarů. Po bližším propočítání se dá obecně říct, že tato částka je 25 krát menší, než na jakou se dostali globální investoři během ledna letošního roku, kdy vypukla kryptoměnová mánie. Jedná se také o nejmenší částku od dubna roku 2017.

Letošní rok přesto všechno zaznamenal rekordní částky v oblasti digitálních měn. Server icodata.io informoval, že firmy prodávající vlastní virtuální měnu profitovaly až 7,1 miliardu dolarů. Loni bylo toto číslo o miliardu menší.

„Dramaticky se ztížily podmínky pro upisující i upisovatele nových kryptoměn. Ty zastavily masivní cenový růst přející i měnám, za kterými nestál reálný byznys,“ vysvětluje Jan Lamser, partner společnosti Red Eggs. „Odborná komunita nedává zhruba devadesáti procentům projektů financovaných vydáním kryptoměny větší šance na úspěch,“ říká kryptoměnový expert Karel Fillner.

O větší ochranu investorů se snaží, kupříkladu, v Jižní Koreji, kde tamní kryptoměnová burza Bithumb odstartovala obchodní platformu pro emise měn, která se řídí pravidly SEC (amerického regulátora).


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme