ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Švýcarsko chystá aktualizaci výkladu dohod proti dvojímu zdanění

Švýcarská Národní rada odhlasovala návrh na provedení legislativních změn, týkajících se výkladu některých pojmů v dohodách proti dvojímu zdanění. V tuto chvíli má dohod pro zamezení dvojímu zdanění Švýcarsko uzavřeno přes 100.

Motivací pro tento krok je pro švýcarskou Národní radu přizpůsobení vnitrostátní legislativy mezinárodním standardům, a tedy dosažení vyšší právní jistoty. S příležitostnými novelami je švýcarský zákon o implementaci mezinárodních daňových dohod platný již téměř 70 let. Švýcarsko se při provádění navrhovaných změn hodlá zaměřit na tři stěžejní otázky – první z nich je soulad vnitrostátní legislativy s takzvaným Mutual Agreement Procedure (MAP). Pojem MAP, který se v moderních dohodách o zamezení dvojímu zdanění často objevuje, umožňuje výslovně zmocněným orgánům obou států řešit spory vzniklé z mezinárodního zdanění a tedy urychlit celé případné řízení. Dále by se legislativní měly sjednotit pohled vnitrostátního a smluvního práva na daňové úlevy u srážkových daní. Zákonná úprava by také měla zefektivnit prostředky, kterých Švýcarsko využívá proti zneužívání dohod proti dvojímu zdanění.

K naposledy jmenovanému cíli se Švýcarsko přiblížilo již v roce 2019 přistoupením k BEPS (Multilateral Convention to Implement Tax Treaty Related Measures to Prevent Base Erosion and Profit Shifting) – mnohostranné dohodě postavené na doporučeních OECD o předcházení daňovým únikům plynoucím z dohod proti dvojímu zdanění.

Samotné schválení návrhu zákona a posléze i jeho účinnost plánuje švýcarská Národní rada začátkem příštího roku.

Znevýhodnění daňových nerezidentů Belgie je trnem v oku Evropské komisiDvojnásobek bitcoinmatů oproti loňskému roku

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top