ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Spojené Arabské Emiráty a Švýcarsko již dle EU nejsou daňovými ráji

europe-609118_1920

Evropská Unie odstranila Švýcarsko a Spojené Arabské Emiráty ze seznamu daňových rájů. Rada Evropské unie z této evidence odstranila i další země jako Albánii, Kostariku, Mauricius a Srbsko. Dle stanoviska Rady tyto státy implementovaly nové (či aktualizovaly staré) daňové předpisy ve smyslu požadovaném Evropskou unií.

Jak jsme již dříve uvedli, EU rozlišuje tzv. blacklist, kde jsou vůči zde uvedeným zemím přijímány mnohdy silné restrikce, a grey list, kde je celá situace bedlivě sledována. Švýcarsko bylo na šedém seznamu od prosince 2017. Je sice pravdou, že místní vláda daňové zákony upravila již v roce 2018, ale vzhledem k faktu, že pro přijetí takto důležité celostátní legislativy je ve Švýcarsku potřeba referendum, čekalo se na něj. Referendum v říjnu 2019 proběhlo a skrze jeho úspěšné přijetí musí jednotlivé kantony postupovat v souladu při stanovování korporátní daně zahraničním investorům, kdy byla zavedena i její minimální hodnota. Logicky bylo přitom v zájmu nejen Švýcarské konfederace, ale i samotné Evropské unie, aby země s helvétským křížem ve znaku šedý seznam opustila. Stejně jako Švýcarsko absolvovaly rozsáhlé daňové reformy i Spojené Arabské Emiráty.

Ale jak ve Švýcarsku, tak i ve Spojených Arabských Emirátech, nadále zůstává prostředí pro zahraniční společnosti více než přívětivé. Za současné situace, kdy EU „očistila“ jejich daňový statut, je tak vlastně reputace daných zemí mezi zahraničními společnostmi ještě lepší.

Na zmíněných seznamech EU tak zůstává již pouze 9 zemí. Americká Samoa, Belize, Fidži, Guam, Oman, Samoa, Trinidad a Tobago, Panenské ostrovy Spojených Států Amerických a Vanuatu. Tyto jurisdikce s Evropskou unií odmítají spolupracovat.

Státní zakázky dostává v Británii 2/3 firem se sídlem v daňovém rájiOchrana osoby při oznámení protiprávního jednání doznala razantních změn

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top