ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Seychely si od nového zákona o korporátní dani slibují vyškrtnutí z černé listiny EU

Seychely - daň z příjmů

Dle prohlášení seychelského ministerstva financí se blíží okamžik, kdy Seychely opustí černou listinu nespolupracujících jurisdikcí EU. Důvodem mají být opatření, která seychelská vláda přijala na konci loňského roku.

Zásadní změnu podle ministerstva přináší dodatek k seychelskému zákonu o korporátní dani z prosince 2020. Tento dodatek podstatně zužuje rozsah osvobození od daně zahraničních příjmů seychelských společností.

Zahraniční příjmy seychelských společností budou nadále požívat osvobození od daně. Nově ale takové osvobození nedopadne na příjmy, které nebudou prokazatelně pocházet z aktivit provozovny společnosti, umístěné přímo na Seychelách. Podobně koncipovaná změna je zavedena také u zahraničních příjmů z práv průmyslového vlastnictví – zde si osvobození od daně uchovají pouze příjmy z těch práv průmyslového vlastnictví, kde například v případě patentu výzkum a vývoj patentovaného vynálezu probíhal na Seychelách. Změny nedopadnou na malé společnosti, které dle názoru seychelského ministerstva financí nejsou způsobilé ohrozit unijní trh (a tedy by neměly být trnem v oku EU).

Efektivita uzákoněných změn by se podle seychelského ministerstva financí měla projevit do října letošního roku, kdy bude EU opět revidovat černou listinu nespolupracujících jurisdikcí.

Evropská unie zveřejnila svůj odhad dopadu Brexitu na ekonomický růst Unie a UK pro rok 2022Kypr umožní svým společnostem rozložit si DPH za prosinec a leden do tří splátek

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top