ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Sedm bodů, jak správně investovat

financial-2860753_1920

Chcete investovat a nejste si jistí, jak na to? Investování je poměrně jednoduché, stačí si být vědomý těchto osmi zásadních bodů. Prvním bodem je trpělivost, jelikož investování představuje běh na dlouhou trať. Druhým bodem je sázka na jistotu, tedy nakupování akcií nezničitelných firem ve vlastním státě. Za takové firmy jsou označeny podniky, které prodávají za jakékoli ekonomické situace, nejčastěji elektrárny, potravinářské firmy, média, farmaceutické firmy atd. U nás klasickou nezničitelnou firmu představuje ČEZ. S pevným základem během investování se dostaneme do bodu tři, kdy další kroky svěříme odborníkům, kteří budou sledovat světovou ekonomiku, kalkulovat rizika a pročítat prospekty exotických firem z celého světa. Nabízí se tedy zaměstnat experty přes fondy, kteří to udělají za nás.

Ve čtvrtém bodu si ukážeme, že státní dluhopisy nejsou investicí bez rizik, jak se obecně říká. Řecko je krásnou ukázkou těch rizik. Pokud je ovšem bereme v potaz, je vhodné si vybrat dluhopisový fond s krátkou durancí, nejlépe kolem tří let. Hlavním heslem je, aby si peníze zvykly, že na nás musí pracovat.

Pátým krokem je pravidelné nakupování. Vzhledem k nedostatku času na sledování trendů je dobré nakupovat na pravidelné bázi. Při investičním horizontu deseti let zjistíme, že to, co se zdálo jako dramatické zvýšení nebo snížení ceny, je při pohledu zpět jen malá změna ceny. Jelikož je čas drahý, a my nemůžeme sledovat jednotlivé sektory, proto si vybereme konkrétní oblasti. Klíčové je i zvolit různé investiční strategie – růstovou, hodnotovou, indexovou, kvantitativní apod.

Pro některé je další krok možným překvapením. V době krize bychom měli nakupovat o to více. Cílem je nevěřit článkům kolem nás a nakupovat proti svému instinktu. Je velmi náročné pro naši psychiku sledovat klesání hodnoty našeho portfolia. Opravdový investor je to ovšem schopný překonat.

Na závěr je dobré zmínit, že z investice vystupujeme, když noviny nadšeně hovoří o zisku a blahobytu, nikdy ne ze strachu z probíhající krize. Dlouhodobé investice prodáme a získané finance utratíme podle plánu, na bydlení, vzdělání …Pokud je ekonomika stabilizovaná, plánujeme prodej až na dva roky. Dokonce si můžeme stanovit hranici, kdy prodávat přestaneme.

Fond Franklin Mutual European nepředstavuje velká rizika.Konzervativní a transformované fondy: Jaké jsou rozdíly?

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top