ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Rekordně nejnižší podnikatelská aktivita v USA

Koronavirus v USA

Současná pandemická krize věští světu značné ekonomické problémy do budoucna. A zatímco reálné dopady jsou ve spoustě státech zatím relativně malé, některé země již ekonomickou recesi pociťují podstatně silněji. Příkladem budiž Spojené státy americké, kde podnikatelská aktivita v březnu letošního roku klesla na historické minimum. Podobný osud pravděpodobně dle předběžných odhadů čeká i Evropskou unii.

USA se rozhodly řešit současnou situaci tím, že jejich centrální banka (FED) bude v neomezené míře nakupovat státní dluhopisy.  Zároveň také představí nové úvěrové nástroje, za jejichž užití by měla být ekonomika podpořena částkou zhruba 300 miliard dolarů. A to je teprve začátek všech větších opatření na federativní úrovni.

V mezidobí vláda České republiky během mimořádného jednání schválila novelu zákona o České národní bance. Skrze tuto novelu do budoucna ČNB bude moct podpořit stát při emisi dluhopisů, a to skrze rozšířené možnosti obchodu s cennými papíry.

Zároveň také byla pozastavena elektronická evidence tržeb na následující 3 měsíce. Obě tyto opatření mají v těchto složitých časech za cíl jediné, totiž podpořit jak samotné občany ČR v nelehké sociální situaci, tak samotnou tuzemskou ekonomiku. Novela EET za užití stavu tzv. legislativní nouze (tj. období, kdy je poslanecká sněmovna oprávněna podstatně rychleji přijímat zákony) již prošla sněmovnou a čekají pouze na schválení senátem a podpis prezidenta. Novela zákona o ČNB se bude projednávat v klasickém režimu.

Ekonomický dopad pandemie bude obrovskýLegislativa proti praní špinavých peněz na území České republiky opět přitvrzuje

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top