ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Propad globální ekonomiky v číslech

Globální propad 2020

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) očekává propad globální ekonomiky ve výši 6 %. Jedná se tak o nejvyšší hodnotu propadu za posledních 100 let, vyjma světových válek. Důvodem jsou dopady pandemie COVID-19. V příštím roce se pak dle OECD očekává nárůst globální ekonomiky o přibližně 5,2 %. Avšak v případě, kdy by svět postihla druhá vlna této krize, propad se zvýší na 7,6 %, zatímco růst v příštím roce bude jenom 2,8 %. Pro Českou republiku je v tuto chvíli OECD odhadován pokles ve výši 9,6 %.

Dle OECD je tak nyní třeba zadlužovat státní rozpočty směrem k podpoře menších obchodníků a zaměstnanců s nižšími příjmy. Tato opatření by měla redukovat obchodní napětí a zabránit potenciální další vlně ekonomické krize. Nejistota kolem další vlny koronaviru totiž do podnikatelského prostředí přináší mnoho negativ. V případě, kdy by svět postihla druhá vlna pandemie, se dle odhadů v příštím roce dá očekávat v České republice propad ekonomiky o více než 13 %. Letošní míra nezaměstnanosti je odhadována ve výši 3,5 %, přičemž v příštím roce by měla lehce vzrůst na 3,8 %. Pro srovnání, Slovensko má v letošním roce nezaměstnanost ve výši 9,6 %, přičemž pro příští rok se očekává pokles na 9,2 %.

Ekonomika USA letos pravděpodobně propadne o cca 7,3 %, přičemž v příštím roce se očekává její nárůst o 4,1 %. V případě další vlny pandemie by mohly být tyto hodnoty značně odlišné. Nejvíce postiženou zemí však bude Velké Británie, kde se letošní propad očekává ve výši 11,5 % a nárůst v příštím roce pak o 9 %. Druhá vlna pandemie by však pro Británii znamenala propad o 14 % a růst v dalším roce o 5 %.

Evropská centrální banka v boji proti koronaviruDPH a drobné zboží z Číny za nízké ceny

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top