ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Příznivější podmínky pro emitenty cenných papírů

Dle předlohy zákona, skrze kterou se má upravit legislativa související s podnikáním na kapitálovém trhu, se proces emise akcií a dluhopisů stane jednodušším a rychlejším. Návrh zákona 27. listopadu schválila poslanecká sněmovna. Novela tak nyní putuje do senátu, a pokud ten nebude mít námitky, po podpisu prezidenta vstoupí upravená legislativa v platnost.

Základem komplexní novelizace je především zjednodušení některých dokumentů požadovaných pro emisi cenných papírů, stejně tak jako doba pro jejich schválení. Pro drobné emitenty se navíc zjednoduší i forma předkládaných dokumentů.  Obecně tak dojde k zmírnění nároků kladených na formu a obsah tzv. prospektu (tj. dokumentu, skrze který má potenciální investor dostat komplexní informace o jeho investici, včetně rizik, výnosů, atd.) a zkrátí se i doba pro jeho schválení.

Nová česká legislativa je přímým odrazem nařízení EU, jež si dává za cíl obecně zjednodušit a zrychlit proces emise cenných papírů na území členských států a podpořit tak skrze snadnější přístup na trh pro širší spektrum potenciálních emitentů a investorů. Na unijní úrovni bude také zaveden dvanáctimístný ISIN kód, který bude sloužit jako mezinárodní identifikátor cenného papíru.

Ochrana osoby při oznámení protiprávního jednání doznala razantních změnVýše čínského státního dluhu je rovna 300 % HDP. v ČR je to 32,6 %

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top