ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Co přinesou globální investice v roce 2018? Analytici hovoří o zhodnocení akcií, libry či zlata.

Hlavní analytik BH Securities Martin Vlček se v jednom z rozhovorů rozpovídal o současném a budoucím stavu investic v České republice pro rok 2018. Analytici se shodují, že se svět globálně dočká zvedání sazeb spolu s umírňováním tisku peněz, které tisknou centrální banky. Řešením je podle nich proto výběr pouze titulů, ne indexů.

Akciový trh na celém světě roste již 9 let s tím, že ekonomové předvídají další růst vzhledem k dynamice světové ekonomiky a korporátních zisků, přičemž v roce 2017 tyto zisky vzrostly o 15 % ve srovnání s rokem 2016. Do roku 2018 se odhaduje růst o 9 %, jak říká investiční stratég Conseq Investment Management Michal Stupavský.

Vlček zdůrazňuje, že jestliže české a evropské trhy využívají pouze investic na úrovni celých indexů, automaticky se jim nabízí výhodnější ceny než Spojené Státy Americké. Rozvíjející trhy přichází rovnou i s lepším růstem, než mají v Americe. Analytik Vlček naopak varuje před riziky, která obnáší investice mimo Ameriku nebo Evropskou unii. Tato rizika jsou často schovaná za nálepkami nižších cen akcií.

Co se týče světových indexů, meziročně je levnější celý index S&P 500, který v porovnání se dvěma dalšími americkými indexy vychází jako nejlepší volba. Vlček by osobně doporučil volit právě S&P 500. Hodnota pražské burzy PX v minulém roce narostla o 16,99 %. Letos se očekává vzrůst o dalších 10 % včetně dividend.  S ohledem na fakt, že dividendový výnos činí cca 6 %, výsledkem je, že by samotný index mohl posílit o 5 % do konce roku. Vlček odhaduje, že se nejvíce bude dařit Monetě a Komerční bance a rovněž akciím společnosti ČEZ. Riziko představují akcie CETV, pokud dojde k úspěšnému prodeji za výhodnou cenu. U Philipa Morrise naopak očekává slušné zisky pro tento rok, ovšem ne více než 15 % každý rok.

Společným závěrem analytiků je skutečnost, že rok 2018 bude na trhu znamenat stahování „pobrexitových“ ztrát. Až se ujasní budoucí podoba Anglie po odchodu z EU, ukáže se, že britskou ekonomiku nepostihly až takové ztráty. Libra tak může dohnat ztráty z posledních let. Dále doporučují se zaměřit na zlato, které může zahnat ono napětí na trhu, zvláště s kryptoměnami.

Je to bomba! – říká o Bitcoinu odborník na digitální měny Tomáš Marada.České firmy si budují kvalitní jméno i v Peru. Naše stavební materiály jsou Peruánci velmi vyhledávané.

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top