ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Potenciální sankce v souvislosti s nepřijetím AML pravidel

Počátkem letošního února Evropská unie formálně započala s řízením proti 8 členským státům v souvislosti s neplněním povinnosti implementace pravidel pro boj proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Jedná se o Portugalsko, Nizozemí, Kypr, Maďarsko, Rumunsko, Slovinsko, Španělsko a Slovensko.

V praxi se tak jedná o povinnost implementace V. AML směrnice, která měla proběhnout nejpozději 10. ledna letošního roku. Zmíněná směrnice má za cíl lépe odrážet pokusy o skrytí vlastnických struktur společností a řetězených holdingů. Stejně tak poprvé směrnice pracuje s kryptoměnami a staví pro ně tak v unijním měřítku právní základ. V případě kryptoměn chce Evropská Unie věnovat zvláštní pozornost jejich burzám.  Příkladem budiž skutečnost, kdy s kryptoměnami nepůjde nadále obchodovat anonymně.

V tuto chvíli byly dotčené členské státy vyrozuměny o skutečnosti, že nesplnily povinnosti požadované transpozicí směrnice. Začíná tak rozsáhlý právně-administrativní proces, na jehož konci mohou být značné pokuty, ale také možnost, že tyto státy dostanou přidělený další čas pro dostatečnou implementaci zmíněné směrnice.

200 miliard dolarů ročně. Tolik stojí státy daňové ráje.Ekonomické dopady koronaviru se nevyhnuly ani kryptoměnám

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top