ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Portugalsko stále vstřícnější zahraničním investorům

Dle oznámení portugalského daňového úřadu z letošního září nebudou platby za užití kryptoměn předmětem daně z přidané hodnoty. To stejné platí i pro jejich obchodování. V současné době dané zvýhodnění platí pouze pro fyzické osoby. Dá se však očekávat, že pro osoby právnické konkrétní úprava v blízké budoucnosti také dozná jistých změn.

Obchod s kryptoměnami se tak vyhne jinak poměrně vysoké daňové sazbě ve výši 28 %. Důvodem je nedávné rozhodnutí portugalského daňového úřadu, dle kterého se výnosy z prodeje kryptoměn nebudou řadit pod výnosy z kapitálového majetku či příjem z investic. Vzhledem ke skutečnosti, že daná úprava platí pouze pro fyzické osoby, na osoby právnické se uplatní portugalská progresivní daň z příjmu, která se pohybuje v rozmezí zhruba od 6 do 20 % v závislosti na výši příjmu.

Fakt, že je Portugalsko daňově vstřícnou zemí, dokládá skutečnost, že na své vlastní daňové rezidenty neuplatňuje dědickou, darovací ani majetkovou daň. Tyto výhody jsou vyhrazeny tzv. neregulérním daňovým rezidentům, tj. takovým rezidentům, kteří nebyli přihlášeni k portugalské dani během předešlých 5 let.

Portugalsko se výše zmíněnou úpravou zaměřuje na zjevný cíl. Přilákat zahraniční společnosti, investory, kapitál a know-how. Vzhledem k faktu, že se nejedná zdaleka o první vstřícný daňový krok směrem do zahraničí, dá se očekávat (v souladu s aktuální daňovou politikou Portugalska), že podobných opatření bude přibývat. Existuje tak možnost, že se Portugalsko v budoucnu stane daňovým rájem v maximální možné míře, kterou kontinentální Evropa povolí.

ČR zavádí tvrdé tresty v oblasti praní špinavých penězBritské Panenské ostrovy jsou již 8. rokem v řadě nejlepší offshore jurisdikcí

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top