ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Podnikové dluhopisy jsou v kurzu

O drobné firemní dluhopisy je stále větší zájem. V současné době je na trhu hlad po výnosech, čehož chytře využívají menší firmy od stavitelů až po průmyslové podniky a nabízí dluhové papíry. Zájemci nabídky mohou vidět na internetu, letácích, či skrz zprostředkovatele.

Podnikové dluhopisy ukazují až dvouciferné výnosy. Právě tato čísla lákají řadu lidí. Problémem je, že mezi emitenty figurují i netransparentní společnosti, či firmy napsané na černé listině neplátců DPH.

Investiční analytik Jiří Pech říká, že „mnoho podniků zjistilo, že jsou schopné se prostřednictvím dluhopisů financovat za nižší sazby, než které by jim poskytly banky. A zároveň je přes dluhopisy možné zaplatit i projekty, které by banky s ohledem na rizikovost nepodpořily.“ Dodává, že čeští investoři vnímají korporátní bondy za stejně rizikové jako státní dluhopisy. Výsledkem je investování slušné části majetku. Největší riziko nastává, když společnost vydávající dluhopisy není pravidelně sledovaná investorem, který tak nemá přehled o jejím hospodaření.

Většina expertů se shoduje na tom, že investice do podnikových dluhopisů nejsou to pravé ořechové. Domnívají se, že lidé v mnoha případech neumí posoudit, zda je společnost schopná splácet dluhy a nejsou si vědomi ani rizika, které podnikové dluhopisy obnáší. Pro investory nebyly takové dluhopisy zajímavé ještě v roce 2007, kdy úrok činil 16 %. Ve stejné době se ovšem dařilo státním dluhopisům, které nabízely 4% úrok a bezrizikovou investici. Současný výnos těchto dluhopisů se točí kolem 1 %. Státní dluhopisy podle Martina Mašáta, manažera z Partners, představují bezpečnější cestu než firemní cenné papíry. Jinými slovy, šance, že zbankrotuje stát je mnohem menší, než že zbankrotuje firma.

České banky zavírají a odmítají otevřít další účty obchodníkům s kryptoměnamiVýhody investování do kryptoměn

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top