ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Offshore banky

Offshore bankovnictví je alternativou klasických bankovních domů usazených v domácích jurisdikcích. Tak jako i jiné podnikatelské aktivity provozované v offshore jurisdikcích se jedná i v případě bankovnictví o jednu z mnoha činností, které lze v offshorových lokalitách provozovat, i když s určitými specifiky.

Výhody offshore banky

Offshore banka je obdobně jako klasická banka soukromoprávním subjektem oprávněným poskytovat bankovní služby na základě příslušné licence. Dle typu licence je banka oprávněna k činnostem, např. k vedení běžných či spořících účtů, vedení internetového bankovnictví, či k poskytování dalších bankovních produktů, např. tradingu, investičních produktů či nákupu cenných kovů.

V souvislosti s offshore bankovnictvím se často hovoří o ochraně majetku či anonymních bankovních účtech. Ochrana majetku je v případě offshore bankovního účtu zaručena tím, že se jedná o účet v cizí zemi, navíc v zemi daleko od místa bydliště či podnikání osoby. Existují pochopitelně možnosti jak zjistit vlastníka účtů, nicméně v případě offshore banky je pozice vždy složitější. V případě offshore banky je situace jednodušší, protože např. z pozice domácích úřadů je vždy těžko dosažitelná a účet není možné vyhledat.

Flexibilita offshore bank

Offshore banka bývá však často využívána ke klasickým účelům, mnohdy jsou offshore banky více flexibilní než klasické bankovní domy v neoffshorových jurisdikcích. Dále může být důvodem pro využívání offshore bank fakt, že množství offshorových bank bez problémů spolupracuje s bankami a státy z problematických oblastí, což mnohdy pro klasické banky není myslitelné.

V situaci, kdy je potřeba v rámci obchodních vztahů obchodovat s netradičními jurisdikcemi, může být řešením právě offshore banka. Tímto lze eliminovat zablokování příchozí či odchozí transakce z problematického státu. Vždy je však potřeba sledovat podmínky konkrétní banky.

Offshore banky nabízí množství výhod, je však nutné vědět k jakým účelům hodláme banku využít, jelikož existuje široká škála offshore bank s rozdílnými produkty a přístupem.

zřízení offshore banky

Kontakt
Tetragrammaton a.s.

IČO: 026 57 023
Žitná 562/10
Praha 2 – Nové Město, 120 00

společnost zapsána v obchodním rejstříku Městského soudu
v Praze, odd. B., vložka 19630

+420 777 025 554
+420 774 553 446

Zajímá Vás více?


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Další jurisdikace
KOMPLETNÍ CENÍK
Top