ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Obchod mezi EU a Británií může spadnout až o 50 % díky tvrdému brexitu

Pokud Spojené království skutečně odejde z Evropské unie, obchodní situace se mezi Británii a zbytkem členských států drasticky změní, domnívá se německý ekonomický institut IW. Anglie by měla z EU odejít minimálně po dosažení dohody o novém uspořádání vzájemných vztahů.

IW předpovídá, že pokud věci půjdou nejhůř, může tvrdý brexit znamenat propadnutí až o 50 % z dlouhodobějšího hlediska. „Tento hororový scénář by měl politiky pobídnout ke konstruktivnímu postupu,“ vysvětluje Markos Jung, zaměstnanec IW.

Institut IW po shlédnutí pravidel Světové obchodní organizace ohledně struktury vzájemné obchodní výměny předpovídá, že Evropská unie může na zboží z Británie uvalit cla ve výši 2,8 % v případě, že dojde k tzv. tvrdému brexitu. Naopak britská cla by se na zboží z Evropy mohla pohybovat kolem 3,6 %.  Vzhledem k tomu, jak je momentálně nastavena obchodní výměna, mohou nová cla pro firmy z EU představovat extra náklady, které se vyšplhají přes 258 miliard korun za rok. U britských podniků by to bylo něco málo přes pět miliard euro ročně.

Z dostupných informací vyplývá, že tvrdý brexit by se nejvíc dotknul německých firem. U nich by se dodatečné náklady díky novým clům mohly dostat přes tři miliardy eur ročně. Asi 60 % těchto nákladů by se vztahovalo na německé automobilky.

Firma Cryptelo s digitální měnou řeší insolvenciKvěten 2019 představuje potenciální datum pro daňové referendum ve Švýcarsku

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN