ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Některé kryptoměny mohou sloužit jako cenné papíry, zaznělo u soudu v USA

43938034 – close-up of judge holding document with gavel at desk

Situace ve Spojených státech se ohledně digitálních měn pomalu mění. Federální soud v New Yorku učinil zásadní rozhodnutí. Ve specifickém případě povolil užívání některých kryptoměn jako cenné papíry. Tomuto rozsudku předchází konkrétní precedent, o kterém informovala agentura Reuters.

Jak již bylo řečeno jedná se o jeden případ, a to muže Maksima Zaslavskiyeho, který byl obviněn z podvodu. Údajně okradl investory o zhruba 300 tisíc dolarů s pomocí dvou digitálních mincí REcoin a Diamond. U REcoinu investorům tvrdil, že je krytá nemovitostí, zatímco u Diamondu diamanty. Z právního hlediska se Zaslavskiy dopustil porušení zákona o cenných papírech z roku 1934. Případem se zabýval okrskový soudce Raymond Dearie.

Obhájce obviněného argumentovali tím, že ony digitální mince patří k měnám, tudíž se na ně nemůže nahlížet jako na cenné papíry. Soudce Dearie se ovšem domnívá, že zákon o cenných papírech může být vyložen velmi flexibilně. Jako příklad uvedl vyjádření amerického regulátora – Komise pro cenné papíry a burzy, která jasně stanovuje, že některé kryptoměny mohou být považovány za cenné papíry.

V současnosti se soudci nemohou opřít o právní zákon, který by určoval legální pravidla, a tudíž by vyřešil tuto situaci. Soudce Dearie určil budoucnost podobných soudních případů, když stanovil právní precedent. Z rozhodnutí amerického soudu vyplývá, že některé virtuální měny skutečně mohou sloužit jako cenné papíry.

Akcie Synbiolu i Agrofertu jsou ve svěřenských fondechOdkoupí saudskoarabský fond akcie od firmy Tesla?

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top