ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Nejvhodnější investice napříč generacemi

Je známo, že lidé investují své finance. Jednak chtějí dosáhnout lepšího vzdělání, touží poznávat cizí země, a v neposlední řadě doufají, že se jejich konto rozmnoží. Po nedávném průzkumu je ale zjevné, že v dnešním světě panují značné generační rozdíly v představách o investicích. Aktuální průzkum měla na starosti společnost Ipsos pro Broker Consulting. Celkem dotazovali asi 1600 lidí.

Cílem průzkumu bylo zkoumat současné generace dvacátníků, čtyřicátníků a šedesátníků. Z výsledků vyplývá, že pro všechny generace představuje koupě nemovitosti nejvhodnější investici. V průměru tak smýšlí 65 % tázaných, přičemž nejvíce jsou k tomu nakloněni starší občané ve věku od 60 do 69 let.

Akciové fondy obsadily druhou příčku v oblíbenosti způsobu investování. V tomto případě se ale ukazují veliké generační rozdíly. Zatímco dvě třetiny mladých lidí mezi 20 až 29 lety označily tyto fondy jako investici, u nejstarší generace to za investování považuje necelá polovina, tedy 46 %. Celkem 52 % ze skupiny lidí středního věku se domnívají, že jsou akciové fondy vhodným způsobem investování. Pro nejstarší generaci představuje nejčastěji zlato synonymum investice. Nejmladší si zase oblíbili kryptoměny. Tato generace je zvyklá na virtuální svět, není to tudíž překvapením.

S klesajícím věkem přibývá nedůvěra ve státem podporované penzijní produkty jako vhodnou investici. U šedesátníků jim důvěřuje pouhých 18 %, u čtyřicátníků křivka klesla na 11 %, a na konec u nejmladších jim důvěřuje jen každý patnáctý.

Ostravská huť ArcelorMittal se bude prodávatKryptoměnám se opět začne dařit

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top