ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Nejlepší podmínky pro podnikání jsou na Novém Zélandu

Zpráva Doing Business informovala o možnostech podnikání v zahraničí. Vyplývá z ní, že pokud chcete mít nejlepší podmínky na vlastní podnikání, měli byste jet na Nový Zéland. Hned v závěsu za ním je na druhém místě Singapur a Dánsko. Zprávu zveřejnila Světová banka SB minulý týden. Celkem se hodnotily podmínky ve 190 zemích.

V první devítce je tedy postupně Nový Zéland, Singapur, Dánsko, Hong Kong, poté Korea, Georgia, Norsko, Spojené Státy a Spojené království.

Naše Česká republika obsadila 35. pozici. V oblasti zahraničního obchodu si vedeme velmi dobře. Patří nám hned první příčka. Naopak to vypadá, že v naší zemi nejsou nastavené vhodné podmínky pro začínání s podnikáním, jsme totiž až na 115. místě. Nejhůře jsme na tom se získáváním stavebního povolení, vysloužili jsme si totiž 156. příčku.

Byť je Česko malé, daří se nám lépe než, například, Švýcarsku, Japonsku nebo Izraeli. Předběhli jsme i Itálii. Na druhou stranu máme co dělat, abychom dohnali země jako Kazachstán, Ázerbajdžán, Rusko, či Rwanda.

Z pohledu visegrádské čtyřky, se nejvíce daří Polsku, které je na 33.místě. Sousední Slovensko skončilo na 42.místě, zatímco Maďarsku náleží 53.místo.

Trumpovo zavedení cel se negativně projevilo na akciovém trhu.Trh s virtuální měnou zažívá postupný úpadek

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top