ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Nejdříve nigerijský princ, teď Finanční správa – pozor na phishing

Pishing finanční správa

Podvodné e-maily, lákající na získání závratného obnosu po neznámém, nedávno zesnulém příbuzném, popřípadě jako dar od nigerijského prince, obvykle zachytí spamový filtr našich e-mailových schránek; pokud taková zpráva filtrem proklouzne, zběžná analýza často strojově překládaného textu obvykle napoví, odkud vítr vane.

V době elektronizace finanční správy se nicméně objevuje i riziko sofistikovanějšího phishingu (pozn.: označení pro e-maily, mající za cíl zneužít důvěryhodnosti domnělého odesílatele, za nějž se skutečný odesílatel vydává, k získání osobních údajů příjemce zprávy), který už tak snadno rozpoznatelný není.

Finanční správa už v březnu upozornila na vlnu podvodných e-mailů, které za pomoci zneužití loga Finanční správy lákaly na vrácení přeplatku na dani prostřednictvím kliknutí na odkaz a vyplnění příslušného formuláře. Tehdy podvodníky prozradilo vyčíslení přeplatku v eurech, tedy měně, kterou by český správce daně pro vyčíslení přeplatku jistě nevyužil.

Teď se podobná situace opakuje a datoví bandité, poučivší se z minulého pokusu, nyní v e-mailu doplnili logo také vyčíslením vratitelného přeplatku v korunách. Finanční správa tedy vydala prohlášení, v němž radí, jak phishing rozpoznat: „…e-maily rozesílané Finanční správou mají vždy tvar domény …@fs.mfcr.cz. Finanční správa navíc nikdy ve svých e-mailech nežádá o kliknutí na link.“

S bitcoinem v kuchyni – k čemu slouží mixér?Čína stále disponuje největším hashrate, ale jak dlouho?

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top