ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Méně firem, více kapitálu. To jsou české firmy v daňových rájích v roce 2019.

založení firmy - daňové ráje

Koncem loňského roku evidovalo své sídlo mimo území České republiky 12 102 firem vlastněných českými občany. Meziročně tak počet zahraničních firem vlastněných českými vlastníky mírně poklesl, a to přesně o 703 společností. Největší úbytek zaznamenalo Nizozemí (-272), Spojené státy americké (-178) a Kypr (-103). Naopak celkový počet firem s koncovým vlastníkem z České republiky se zvýšil na Bermudských ostrovech, v Hongkongu, Lichtenštejnsku a na Maltě.

Naopak podíl zahraničního kapitálu v českých firmách se meziročně snížil znatelněji, a to z více než bilionu korun na necelých 900 miliard (propad o 140 miliard korun).

Vzhledem k úbytku českých firem v zahraničí během posledních let by se mohlo zdát, že čeští podnikatelé opouštějí koncept daňových rájů. Protikladem k tomuto tvrzení je však skutečnost, že zatímco počet firem lehce klesá, objem kapitálu v nich uložený naopak roste, a to meziročně o zhruba 5 miliard korun (z 327 na 332 miliard). V praxi je pak tento počin odrazem skutečnosti, kdy daný podnikatel hledal pro svůj business vícero offshore řešení, přičemž si založil firmu v mnoha jurisdikcích a ve chvíli, kdy našel pro něj nejvýhodnější (ne nutně jedinou) jurisdikci, převedl své jmění do ní a zbytek se rozhodl zrušit.

V tuto chvíli jsou tak z daňového ráje vlastněny zhruba 3 % českých firem, přičemž znatelnější pokles tohoto počtu se dlouhodobě neočekává.

Daňová povinnost nadnárodních gigantů transparentní nebudeStane se Británie novým daňovým rájem?

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top