ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Mastercard se ještě více otevře kryptoměnám

Mastercard

Minulý týden jsme Vás v článku o dalším růstu bitcoinu informovali i o leviatanské investici Tesly a jejím záměru rozšířit bitcoin mezi širokou veřejnost; Tesla tak chce zvýšit šance, že hodnota bitcoinu dále poroste (čtěte zde). Zdá se, že plán Tesly zatím vychází. Od vydání citovaného článku se kromě růstu hodnoty bitcoinu o téměř půlčtvrtého tisíce USD na poli kryptoměn objevila ještě alespoň jedna poměrně zásadní informace.

Už v minulosti navázali oba giganti ve světě platebních karet, Visa i Mastercard, spolupráci s platformou Wirex. Výsledkem byl vznik kryptokaret – ty umožňují zaplatit v obchodě kryptoměnou, přičemž ale kryptoměna fakticky z účtu neodejde. Namísto toho je kryptoměna nejpozději v okamžiku transakce převedena na fiat (v síti Wirex) a tím je pak placeno (v síti Visa/Mastercard).

Nyní však Mastercard oznámila úmysl propojit se s kryptoměnami ještě těsněji – hodlá zpracovávat transakce kryptoměn přímo ve své síti, tedy bez prostředníka, jak tomu bylo doteď skrze spolupráci s Wirexem. K detailům jako minimální hodnota transakce se zatím Mastercard nevyjádřila. Jisté ale je, že jsme zase o krok blíž běžnému placení kryptoměnami v obchodech.

Blokace investicí do GameStop má právní dohruEvropská komise připravuje modernizaci směrnice o společném systému DPH

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top