ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Malta upravila podmínky registrace podniků k DPH

Malta

Maltská vláda schválila dodatek k zákonu o dani z přidané hodnoty, který se dotkne zejména malých podniků. Nově bude pro nutnost registrace podniku k DPH požadováno, aby ten který podnik generoval zisk alespoň 30.000 EUR ročně. Pokud by podnik byl již k dani registrován a přál si tuto registraci naopak zrušit, bude třeba, aby negeneroval příjem vyšší než 24.000 EUR ročně.

Změna se netýká podniků, jejichž činnost spočívá primárně v dodávkách zboží. Pro tyto podniky zůstává co do nutnosti registrace k DPH podmínka minimálního zisku 35.000 EUR ročně. Pro zrušení registrace k DPH pak zisk nadále nesmí přesáhnout 28.000 EUR.

Dodatek dále upravuje dobu, po kterou podnik nemůže zrušit svou registraci k DPH, ačkoli splnil podmínky (negeneruje vyšší příjem, než je malému podniku dovoleno dle jeho zákonné definice). Zatímco dříve šlo o tříleté období, nyní je tato doba zkrácena – ke zrušení registrace tedy může dojít po 24 měsících.

Nizozemsko snížilo korporátní daň pro malé a střední podnikyNovela zákona o obchodních korporacích zasáhla organizační strukturu monistických akciových společností

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top