ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Malta si ponechá příznivou vstupní hranici pro registraci subjektů k DPH až do roku 2024

Malta 2020

Podle článku 287 evropské směrnice o dani z přidané hodnoty je Malta spolu s několika dalšími státy oprávněna k odklonu od obecného pravidla o registraci k DPH.  Toto pravidlo umožňuje Maltě podporovat své drobné podnikatele tak, že jsou povinni se k DPH registrovat až od určitého minimálního ročního příjmu. Konkrétně jde o částku 37.000 EUR ročně, pokud se drobný podnikatel zabývá prodejem zboží. V případě poskytování služeb je hranice dvojí – 24.300 EUR u služeb, které jsou běžně nabízeny s nízkou přidanou hodnotou; 20.000 EUR v případě služeb s vysokou přidanou hodnotou.

Původně měla tato výhodně zvýšená vstupní hranice na Maltě platit do konce roku 2020. Rada EU nicméně vyhověla žádosti Malty o prodloužení zvláštního opatření coby prostředku pomoci malým podnikatelům, jejichž příjmy v posledních šesti měsících značně utrpěly. Nově tedy zvýšená hranice pro povinnost registrace k dani platí až do konce roku 2024.

Dvojnásobek bitcoinmatů oproti loňskému rokuBritské panenské ostrovy budou v roce 2021 zvyšovat efektivitu správy daní, ne jejich sazbu

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top