ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Legalizace bitcoinu na Ukrajině

Ukrajina se stává další zemí, která oficiálně upraví kryptoměny ve své legislativě. Ve středu 8.9. ukrajinskýparlament téměř jednomyslně schválil návrh zákona, který má za cíl vytyčit pravidla trhu s kryptoměnami.

Do dnešního dne sice nebyl obchod s kryptoměnami na Ukrajině perzekuován nebo zakazován, ale jednotlivci i firmy často čelili přísnému přístupu úřadů, který pak komplikoval jejich aktivity. Přístupy navíc nebyly sjednocené a uživatel nikdy nevěděl, co od úřadu očekávat. Od nového zákona, který je navíc legislativně velice vstřícný, si pak uživatelé kryptoměn slibují ochotnější spolupráci ze strany institucí a předvídatelnější vývoj trhu.

Zde je pouze nutné doplnit, že na rozdíl od Salvadoru, který přijal bitcoin jako zákonné platidlo, ukrajinský návrh s kryptoměnami počítá pouze ve formě komodity a investičního nástroje. Hřivna tak zatím zůstane jedinou uznanou měnou.

Není to pouze nová legislativa, čím Ukrajina láká krypto-investory, dalším velkým vodítkem je pro mnohé ukrajinská levná elektřina. Díky jaderným elektrárnám má Ukrajina dlouhodobý přebytek elektrické energie a stává se tak ideálním prostředím pro kryptoměnové těžaře. Na rozdíl od Číny pak dali ukrajinští státní představitelé jasně najevo, že s kryptoměnami do budoucna počítají a mají je v plánu plně integrovat do své ekonomiky.

Rýsuje se nám tady jeden z prvních evropských krypto-rájů? Samozřejmě nelze ničemu předbíhat, ale už teď je jasné, že Ukrajina bude v kryptoměnovém světě zajímavou jurisdikcí, která ještě bude mít co nabídnout.

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Top