ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Kryptoměny pronikají do švýcarské státní správy

Minulý týden jsme Vás informovali o záměru Mastercard, který by v konečném důsledku umožnil použití kryptoměn třeba i na kasách supermarketů. Tento průnik kryptoměn „mezi prostý lid“ nyní posunul na další úroveň jeden ze švýcarských kantonů, Zug.

Místní poplatky v hlavním městě zmiňovaného kantonu je možné hradit bitcoinem a ethereem (pozn.: právě tyto kryptoměny budou podporovány i při platbě daní) už od roku 2016. Mechanismus platby je podobný tomu, který jsme Vám popsali v citovaném článku o Mastercard (čtěte zde). K převodu kryptoměny na CHF dochází v síti externího partnera, společnost Bitcoin Suisse.

Na rozdíl od záměru Mastercard, která hodlá při platbách kryptoměnami zcela vynechat zprostředkovatele, se u švýcarských daní mechanismus plateb nezmění. Umožnění plateb kryptoměnami státní správě je však přesto velkým krokem vpřed, i když k jeho častějšímu využívání pravděpodobně nedojde dříve, než se zastaví raketový růst bitcoinu. Kanton Zug ostatně pamatuje i na (zejména) jeho volatilitu – platby budou omezeny částkou 100.000 CHF.

Evropská komise připravuje modernizaci směrnice o společném systému DPHEvropská unie zveřejnila svůj odhad dopadu Brexitu na ekonomický růst Unie a UK pro rok 2022

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top