ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Investice do firem mohou přinést atraktivní zhodnocení

skyscraper-3128906_1920

Vzhledem k tomu, že jsou v současnosti nízké úrokové sazby, nabízí se různé možnosti, jak zhodnotit volné finanční prostředky. Podnikatelé nebo malé a střední podniky hledají způsoby, jak zaplatit neustále se rozvíjející byznys. Někteří možná neslyšeli o FinTech platformách, které umožňují investovat jak do firem, tak jsou k dispozici menším investorům.

Právě investice do firem představuje jakousi alternativu ke tradičním spořicím a investičním produktům. Například v ČR občané bohatnou, disponují volnými penězi, které nechávají kolovat. Na spořicích účtech a termínovaných vkladech mají obrovskou pravděpodobnost vrácení své původní investice, připsaný úrok ovšem nepokrývá inflaci. Zaměstnanec společnosti Bez Banky Petr Vencálek se nechal slyšet, že „v posledních letech nabídka těchto investic roste, protože podnikatelé využívají potenciál ekonomického růstu a ochotně financují rozvoj svého byznysu cizími zdroji, což nahrává individuálním investorům, kteří hledají zajímavý výnos.“

K velkému boom dochází u firemních dluhopisů, což jsou cenné papíry vydávané firmou. Tzv. emitent dluhopisu tak může zaplatit za postavení hotelu, bytového domu nebo vývoj mobilní aplikace. Je pravdou, že minimální investice je vyšší, většinou se pohybuje v řádech desítek tisíc korun. Zato úrokové sazby jsou mezi 6-9 % ročně. Rizikovost emitenta přímo souvisí s rizikovostí vybrané investice. Je velmi důležité si předem prověřit danou společnost, zvláště je třeba si dát pozor na nově založené společnosti, které slibují zaručené hodnocení apod.

Další zajímavou platformou je investice do start-up projektů. Nabídka těchto projektů je opravdu bohatá. Ačkoli rizikovost takových investic je značně vyšší, když si vyberete dobrý projekt s originálním nápadem, otevírají se vám možnosti až astronomického zhodnocení. Můžete dohromady s ostatními lidmi investovat do stolní hry, natočení cestopisného filmu nebo výroby dřevěných hodinek.

Novější kryptoměna 3. generace Cardano se razíDodržování GDPR je důležité i pro těžaře kryptoměn

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top