ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Investice do čínských státních dluhopisů? FTSE Russel jim dává zelenou.

Čínské dluhopisy

FTSE Russel (poskytovatel úspěšných indexů nejen na londýnské burze) je ve světě obchodníků s cennými papíry známý především svým indexem World Governmet Bond Index. WGBI je sestavován z dluhopisů vybraných, investičně atraktivních států. FTSE Russel nyní oznámil záměr zahrnout do indexu také čínské státní dluhopisy.

Očekává se, že tento krok přivede do Číny investici v hodnotě alespoň 100 mld. USD. V tuto chvíli poskytují desetileté čínské státní dluhopisy výnos 3 %, přičemž jsou na trhu k mání v celkovém objemu astronomických 16 bilionů USD. Z tohoto objemu však zahraniční investoři drží méně než 3 % dluhopisů a to by si právě Čína přála změnit, mj. i kvůli zvýšení objemu čínského jüanu – ten v pořadí světového objemu útočí na čtvrté místo za japonským jenem, starokontinentálním eurem a americkým dolarem (s hodnotou své měny si Čína hlavu nedělá, tam drží světové prvenství kuwaitský dinar – ten má nyní hodnotu 76 CZK).

FTSE Russel je již třetí entitou, která čínské státní dluhopisy do svých indexů zahrne. Předtím k tomu došlo v indexech Bloomberg Barclays Global Aggregate Index a J.P. Morgan Goverment Bond Index-Emerging Markets. K samotnému zahrnutí má dojít v říjnu 2021.

Dobří holubi se vracejí: Česká zbrojovka opět na burzeBritské panenské ostrovy pracují na vzniku veřejného rejstříku skutečných majitelů

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top