ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Historický pokles německého HDP

Daně pro milionáře

Německá ekonomika, jedna z nejsilnějších v evropském, ale také celosvětovém měřítku zaznamenává znatelný propad. V tuto chvíli čísla hovoří jasně. Recese. Výsledek ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku zaznamenal hodnotu – 2,2 %, což představuje nejvyšší pokles od ekonomické krize v roce 2009.

Celkově je pak propad HDP Německa nejprudší od znovusjednocení země v roce 1990. Oblasti, které zaznamenaly znatelný pokles nalézají jeho v samotné pandemii COVID-19 a s ní spojených vládních restriktivních opatření.

Soukromá spotřeba klesla o 3,2 %, vývoz o 3,1 %, oblast firemních investic pak o skoro 7 %. S ještě výraznějším poklesem hodnoty HDP přitom statistiky počítají až v druhé polovině letošního roku, kdy se mají nejtvrději projevit přijatá opatření. Dle odhadu německé průmyslové a obchodní komory se pak očekává pokles HDP ve dvojciferné výši, tj. minimálně 10 %, přičemž vládní prognózy jsou pozitivnější, kdy hodnotu poklesu odhadují na cca 6 %. To i tak bude odpovídat nejvyšší hodnotě propadu od druhé světové války.

V dalším roce by pak ekonomika měla o zhruba 5 % růst. Mnoho průmyslových firem vyhlíží složité období, očekává se propad investic, propouštění či faktická likvidace mnohých podniků. Naopak sektor služeb začíná s ustupujícími vládními restrikcemi nabírat na pozitivitě a jeho vyhlídky do budoucna nejsou natolik negativní.

USA činí tvrdý krok proti čínským firmámLetos nastanou daňové „prázdniny“ až koncem června

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top