ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Gibraltar a Spojené království se připravují na brexitové vyjednávání

brexit

Ministři z Gibraltaru a Spojeného království Velké Británie a Severního Irska (UK) společně plánují postup pro nadcházející brexitové vyjednávání s Evropskou unií (EU).

Oficiálně se jednalo o první schůzku mezi představiteli Gibraltaru a UK, a to pod hlavičkou nové struktury s názvem Joint Ministerial Council, která má vyjednávání o Brexitu na starosti.

Diskuze se zaměřovala zejména na detaily zprávy „Gibraltar a Brexit“, která byla UK dodána gibraltarskou vládou v předchozích měsících. V průběhu schůzky Robin Walker, britský politik, státní tajemník pro věci týkající se výstupu z EU, vyjádřil plnou podporu britské vlády Gibraltaru.

Gibraltarský ministerský předseda, Fabian Picardo, projevil potěšení nad průběhem schůzky s Robinem Walkerem a Alanem Duncanem, britským ministrem pro Evropu a Ameriku.

„Robin Walker má s Gibraltarem blízký vztah a správně cítí, které záležitosti jsou pro nás podstatné, když jsme nyní součástí vyjednávání UK o výstupu z EU. Podařilo se nám projít relevantní otázky a budeme se pravidelně scházet, abychom se ujistili, že jsme schopni úzké spolupráce s UK během celého tohoto procesu. Celkově vzato, mohu ujistit Gibraltar, že první oficiální schůzka byla pro nás velmi plodná a úspěšná a těšíme se, že budeme v tomto procesu pokračovat dále“, řekl Picardo.

Bylo dohodnuto, že zástupci Joint Ministerial Council se budou nyní scházet pravidelně a také, že bude ustaveno několik vnitrovládních pracovních skupin, které budou blíže zkoumat již konkrétní oblasti.

Švédsko zníží daň na solárnu energiuNizozemí zablokovalo rozpočet ostrova Svatý Eustach

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top