ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Finanční správa otevřela registraci k paušální dani pro OSVČ

Daně OSVČ

Finanční správa spustila začátkem tohoto týdne registraci pro OSVČ k tzv. paušální dani. Paušální daň jak název napovídá, nabízí OSVČ možnost vyhnout se podání daňového přiznání a s tím související administrativě platbou paušální částky 5469 Kč měsíčně. Tato částka má pokrýt jak zdravotní pojistné, tak sociální pojistné (navýšené o 15 % oproti minimu) a 100 Kč na dani z příjmů.

Vzhledem k naposledy uvedené částce je logické, že se možnost vstoupit do režimu paušální daně vztahuje pouze na některé OSVČ. Konkrétně na ty, kteří nejsou plátci DPH a jejichž příjmy z podnikání nepřesahují 1 milion Kč ročně.

Paušální daň má dále jednu zásadní stinnou stránku. Jejím využitím zaniká možnost daňových odpočtů, včetně slev na děti a základní daňové slevy na poplatníka. Je tedy na každém OSVČ, aby si spočítal, zda při využití paušální daně zaplatí méně, nebo více. Čas k rozhodnutí, zda do systému pro zdaňovací období roku 2021 vstoupí, mají OSVČ do 11. ledna 2021.

Společnostem se sídlem na Maltě se blíží termín pro podání přiznání k dani z příjmůNizozemská srážková daň z dividend se přizpůsobila unijním standardům

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top