ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Evropská komise připravuje modernizaci směrnice o společném systému DPH

EU a DPH

Evropská komise vyzvala poskytovatele finančních a pojišťovacích služeb, aby se vyjádřili k současné unijní úpravě DPH. V době vzniku relevantního předpisu (Směrnice Rady o společném systému daně z přidané hodnoty) byla tato skupina služeb z úpravy vyňata pro její komplexnost a obtížnou dohledatelnost pro příslušného správce daně. O patnáct let a obrovský technologický skok později Evropská komise uvažuje o aktualizaci relevantních ustanovení směrnice.

Ta v tuto chvíli řečené poskytovatele finančních a pojišťovacích služeb od DPH osvobozuje. Ačkoli toto osvobození od DPH může vyznívat pro poskytovatele finančních a pojišťovacích služeb pozitivně, přináší s sebou negativní důsledky.

Poskytovatelé si nemohou odečíst DPH, kterou uhradí při nákupech souvisejících právě s jejich poskytováním finančních a pojišťovacích služeb. V důsledku toho se pak právě o tuto DPH, kterou si nemohou odečíst, zvyšuje výsledná cena služby pro spotřebitele. Do začátku března bude Komise od subjektů, jejichž činnosti se citovaná Směrnice týká, sbírat podněty.

Mastercard se ještě více otevře kryptoměnámKryptoměny pronikají do švýcarské státní správy

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top