ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

EU zkoumala potencionální zneužívání občanství a pobytu investorů

Vůbec poprvé Komise Evropské unie předložila souhrnnou zprávu o režimech občanství a pobytu investorů, které jsou poskytovány ve 20 členských zemí včetně České republiky.

Komise tak učinila po oznámení OECD. Ta uvedla, že se zaměří na boj proti vyhýbání se daňovým povinnostem prostřednictvím získávání občanství na základě investičních a obdobných programů. Především se zaměří na daňové poplatníky, kteří se snaží vyhnout tomu, aby jejich finanční údaje byly vyměňovány s daňovým úřadem jejich domovské země podle Common Reporting Standard.

Komise tak představila komplexní zprávu, ve které se mapují současné postupy získávání občanství. Poukazuje na rizika, které tyto režimy mohou představovat – bezpečnost, praní špinavých peněz, daňové úniky a korupci. Tyto rizika se neustále zvyšují zvláště kvůli nedostatečné transparentnosti v uplatňování režimů a absence spolupráce mezi členskými státy navzájem.

Komise se na základě její zprávy rozhodla sledovat dodržování právních předpisů EU v oblasti režimů občanství a pobytu pro investory. Členské státy se nyní musí zaměřit na dodržování několika bodů, který vycházejí z komplexní zprávy Komise. Mezi ně patří například to, že prostředky vyplácené žadateli o občanství či pobytu pro investory budou kontrolovány podle pravidel EU pro boj proti praní špinavých peněz nebo budou k dispozici dostupné nástroje pro správní spolupráci především v oblasti pro výměnu informací.

Svatý Vincenc a Grenadiny – mezinárodní obchodní společnosti budou zdaněnyApple musí doplácet daně v hodnotě 13 miliard korun

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top