ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Elektřina poprvé přerůstá benzín

Tesla

Po vyslání kabrioletu do kosmu a představení „kubistického“ automobilu si může vizionář Elon Musk připsat další automobilové prvenství. Tržní hodnota jeho Tesly překročila 209 mld. USD. To je pro představu třikrát více než sečtená tržní hodnota General Motors a Ford, hlavních konkurentů Tesly na americkém trhu. V čem spočívá zmíněné prvenství? Tímto svým růstem překonala o 4 mld. USD dosavadní číslo 1 trhu s automobily – japonskou Toyotu. Je to tedy vůbec poprvé, kdy je nejhodnotnějším hráčem na trhu s automobily společnost, která vyrábí výhradně elektromobily.

Kvantitativně je Toyota pochopitelně stále daleko před Teslou – v minulém roce prodala přibližně třicetkrát více automobilů než Tesla. Ta se portfoliem svých vozidel přece jen specializuje spíše na movitější klientelu – cena nelevnějšího stroje v základní výbavě se blíží milionu českých korun. Podle Muska hodlá Tesla v letošním roce produkci a prodej svých automobilů až o třetinu zvýšit.

Ani koronavirová pandemie se na finančním zdraví společnosti neprojevila. Tesla za poslední tři kvartály vykazuje konzistentně příznivou účetní závěrku. Uvažme, že je automobilka co do šíře produktů, výrobní kapacity a vývoje technologií daleko napřed oproti jakékoli konkurenci. Odborníci se shodují, že přinejmenším na postupně rostoucím trhu s elektromobily si Tesla udrží dominantní pozici i nadále.

Americká centrální banka provedla zátěžový testFacebook ustál nepokoje v USA

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top