ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Dvojnásobek bitcoinmatů oproti loňskému roku

Počet Bincoinmatu

Uběhlo sedm let od doby, kdy byl v kanadském Vancouveru představen první BTC bankomat. Dnes, s blížícím se koncem roku, je bitcoinmatů (pozn.: nakupovat a prodávat už lze i některé další kryptoměny) po celém světě přibližně 11.665, což je o 5.293 více než na konci loňského roku. Lze tedy očekávat, že do konce roku 2020 počet těchto bankomatů ještě vzroste – v tuto chvíli rychlostí průměrně jednoho bankomatu za hodinu. Drtivá většina bitcoinmatů se nachází v USA (přes 9.000), zbytek je roztroušen po Kanadě (880), UK (268), Hong Kongu (62), ale lze na ně narazit i v JAR nebo v Nigérii. ČR je v počtu bitcoinmatů na šestém místě. Ostatně za menší polovinou všech bitcoinmatů stojí český výrobce General Bytes. Jak tyto bankomaty fungují?

Obecně nabízejí buď nákup nebo prodej kryptoměny, přibližně třetina je schopná obojího. K použití není potřeba ani kreditní karta, postačí bitcoinová peněženka (popřípadě peněženka s jinou měnou, kterou dokonce bankomat může sám vytvořit). Jejich dostupnost, jednoduchost využití a ještě větší stupeň anonymity než u klasických směnáren je vykoupen transakčním poplatkem. Na rozdíl od poplatku v průměrné výši 7 %, který si účtuje klasická online směnárna, strhne bitcoinmat z transakce 16 %.

Švýcarsko chystá aktualizaci výkladu dohod proti dvojímu zdaněníMalta si ponechá příznivou vstupní hranici pro registraci subjektů k DPH až do roku 2024

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top