ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Dovolenkáři znatelně podpořili domácí ekonomiku

Dovolená v ČR

Můžeme se přít, zda se již projevily výsledky reklamní kampaně Dovolená v ČR, nebo se v Češích probudil vlastenecký duch. Možná je za dobré zprávy pro provozovatele ubytovacích zařízení odpovědný strach z možné nákazy v zahraničí. Popřípadě o něco pragmatičtější strach z na poslední chvíli zrušené dovolené – je sice hezké dostat zpět peníze nebo poukázku od cestovní kanceláře, naděje na souhlas zaměstnavatele s přesunem předem hlášené dovolené je však přinejlepším omezená. Jisté ale je, že značná část Čechů letos dle očekávání zvolila pro svou dovolenou území České republiky.

            Donedávna nebyla k dispozici konkrétní data, znázorňující popsaný jev číselně. Jelikož odjezd na dovolenou již naštěstí několik desetiletí nepodléhá státní evidenci, neexistuje stoprocentně spolehlivý způsob získání požadovaných dat. Alespoň přibližnou představu nám ale mohou poskytnout údaje o místech platby platebními kartami. Právě takovou statistiku zveřejnila ČSOB. Z jejích dat vyplývá, že meziročně zaplatili Češi u českých provozovatelů ubytovacích zařízení o celých 40 % více než loni. Na druhém místě, ale již v záporných meziročních hodnotách -2 %, se umístilo Slovensko. Ne zcela překvapivě byla pro Čechy z Evropy nejméně turisticky atraktivní Itálie.

            Při současném divokém vývoji nejen na poli opatření, ale i seznamech bezpečných a rizikových zemí ve vztahu k nutné karanténě, nelze dost dobře oddělit efekt kampaně Dovolená v ČR od dalších vlivů. Zmíněná kampaň Dovolená v ČR, na kterou byly vyčleněny 2 mld. Kč, má však probíhat až do srpna 2021, má tedy ještě dost času se naplno projevit.

Zrušení superhrubé mzdy a možné progresivní zdaněníAmerické akcie dosáhly historického maxima

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top