ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Dobří holubi se vracejí: Česká zbrojovka opět na burze

Česká zbrojovka na burze

Uběhlo necelých 13 let od doby, kdy tehdejší většinový vlastník skoupil akcie od minoritních akcionářů a stáhl akcie České zbrojovky a.s. z oběhu. Současný vlastník, Česká zbrojovka Partners SE, nyní oznámila propozice nadcházející nabídky akcií na pražské burze. Nabídka bude rozdělena na veřejnou (pro drobné investory) a neveřejnou (pro mezinárodní instituce).

Celkem může být upsáno až 12 milionů akcií v průměrné nominální hodnotě 330 korun. Pokud by se tedy upsaly všechny, získá tak společnost 4 mld. Kč a investoři celkem třetinový podíl. Kromě podílu ve společnosti také Zbrojovka přislíbila rozdělit do dividend třetinu svého zisku.

Česká zbrojovka má na českém i světovém trhu dobré jméno. S takřka stoletou tradicí patří mezi deset největších výrobců ručních palných zbraní na světě, své výrobky vyváží do více než sto zemí světa. Z výtěžku hodlá Zbrojovka financovat především expanzi do USA – tam sice vyváží už dlouhá desetiletí, nyní však plánuje výstavku nového výrobního závodu ve státě Arkansas.

Zbrojovka přijímá objednávky akcií (nejmenší možný počet je 10 kusů) do začátku října. Po prvním říjnu budou akcie volně obchodovatelné na pražské burze.

Časomíra TikToku dotikala – jaké je výsledné skóre?Investice do čínských státních dluhopisů? FTSE Russel jim dává zelenou.

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top