ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Dobrá zpráva pro DPP a DPČ

Podpora pro DPP a DPČ

Poslanci jednomyslně schválili finanční příspěvek pro pracovněprávní vztahy založené dohodou. Jedná se tedy o dohodu o provedení práce a dohodu o pracovní činnosti. Splní-li podmínky, přijdou si tito pracovníci až na 350 korun na den. Jedním z kritérií je otázka, zda žadatelé o příspěvek odváděli nemocenské pojištění. Dále je relevantní doba, po kterou před vypuknutím pandemie „na dohodu“ skutečně pracovali. Pro nárok na příspěvek je nutná práce v průběhu šesti měsíců před 12. březnem alespoň po dobu čtyř měsíců. Náhrada příjmů bude poskytována za období od 12. března do 8. června.

Samotná procedura bude o něco delší oproti té, kterou mohou získat příspěvek živnostníci a společníci malých s.r.o. – ti mohou za splnění podmínky odvádění nemocenského pojištění žádat o příspěvek až 500 korun na den. „Dohodáři“ totiž musí doložit dokumentaci svých pracovněprávních vztahů a zisku z období před Covid-19. Žádnou takovou dokumentaci o nich totiž státní správa neuchovává a nemá, probíhá pouze mezi nimi a zaměstnavateli.

Oproti návrhu na zrušení daně z nabytí nemovitosti, který prošel Sněmovnou ve středu, budou náklady na tento krok násobně nižší – ministerstvo financí předpokládá něco přes 2 miliardy korun.

Novelu kompenzačního zákona, účinného od dubna 2020, projedná Senát 22. července. Očekává se, že na tuto kompenzaci budou dosáhne přes 115.000 pracovníků – ve velké míře penzisté, studenti a rodiče s malými děti – bezesporu skupiny, které nečekaný přísun peněz potěší.

Zrušení daně z nabytí nemovitostiJakým akciím pomohla pandemie? – 1.část

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top