ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Do světa kryptoměn vstupuje další velký hráč

Japonsko, Kryptoměny

Ve světě nastupujícího trendu kryptoměn není tato záležitost již podstatnou dobu ryze soukromoprávním artiklem. Během posledních měsíců k vytvoření vlastní kryptoměny či alespoň prostředí pro obchod s ní přistoupilo mnoho států. Zatímco zavedení vlastní kryptoměny zůstává u mnoha států zatím pouze ve formě prohlášení, jiné (např. Čína) již k jejímu přijetí fakticky přistoupily a je mnohdy otázkou pouhých několika týdnů do jejich spuštění.

Další takovou zemí se má stát Japonsko. Místní vláda totiž poměrně rychle přikročila v rámci legislativního procesu k přijetí podmínek pro vytvoření takového právního prostředí, které má být k domácí kryptoměně přátelské.

V odborných kruzích se hovoří o skutečnosti, že vytvoření vlastní japonské digitální měny má být učiněno ve světle událostí přijetí vlastní digitální měny Čínou a Facebookem. Vzhledem k faktu, že je celý proces teprve ve fázi svého počátku, nedá se očekávat, že Japonsko vlastní kryptoměnu představí zvlášť brzy.

Obecně je zatím o plánované kryptoměně velmi málo informací. Co se však očekává, je její postavení vzhledem k mocenskému působení státu. Japonská kryptoměna by tedy měla být někde uprostřed mezi Facebookovou Librou a Čínským DCEP. V praxi to pak bude znamenat velmi volnou regulaci této měny a minimální státní intervence do jejího chodu, ovšem měl by i zde být jasně stanovený státní dohled.

Na pravdivosti výše uvedeným informacím přidává i skutečnost, že se na vývoji nové japonské kryptoměny podílí místní vláda spolu se soukromým sektorem v čele s obchodníky působícími na trhu kryptoměn. Jak se však celá situace vyvrbí a jaká bude skutečná podoba nové kryptoměny, však zatím není jisté. Bližší informace by tak měl přinést horizont několika následujících měsíců.

USA hrozí České republice odvetou za zavedení digitální daněSeychely nadále vhodným prostředím pro založení zahraniční společnosti

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top