ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Do rané dospělosti s čistým štítem – konec dětských dluhů

Dětské dluhy

Nezaplacený účet za telefon, pokuta za jízdu na černo nebo zpozdné z knihovny? S několikaletým úročením dovedou takovéto záležitosti na prahu dospělosti nepříjemně potrápit. Senátem nyní prošla novela, která tyto „dětské dluhy“, jak se tomuto typu závazků přezdívá, značně omezí.

Od července letošního roku budou dluhy, za které ke dni dosažení zletilosti mladý dospělý odpovídá, omezeny výší jmění, které ke dni osmnáctých narozenin vlastnil. Hodnota tohoto jmění obvykle nebývá nijak závratná, v rámci ochrany věřitele nicméně za tu část dluhu mladého dospělého, která převýší hodnotu jeho jmění, budou ručit rodiče. Omezení maximální výše dluhu se také bude týkat situací, kdy na dítě přejde dluh po smrti nájemce, s nímž sdílelo společnou domácnost.

V rámci legislativního procesu byl také přijat pozměňovací návrh, který účinnost onoho omezení výše dětských dluhů vztahuje zpětně na osoby do 21 let věku. To samozřejmě neznamená, že pokud by si osoba mezi 18 a 21 roky věku vzala úvěr a nebyla schopna jej splácet, za dluh stále ručí rodiče – omezení odpovědnosti za dluh se bude vztahovat jen na ty závazky, které vzniknou před dovršením 18 let.

Na obzoru je zvýšení daňové slevy na dítě a zrušení limitu pro daňový bonusS bitcoinem v kuchyni – k čemu slouží mixér?

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top