ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Dluhopisy se splatností 50 let byly na Slovensku prodány vůbec poprvé

Slovenské státní dluhopisy se poprvé v historii dostaly na finanční trhy. A to v objemu 12,8 miliardy korun. Tyto dluhopisy budou mít splatnost 50 let. Tamní ministr financí Peter Kažimír se nechal slyšet, že „podmínky byly velmi atraktivní. Zabezpečili jsme si financování v objemu půl miliardy na 50 let za velmi stabilních podmínek. To znamená, že podmínky financování jsou pevné na 50 let a úrok je 2,25 procenta ročně. “ Splatnost dluhopisů by měla být do 12. června 2068. Pouze pět zemí EU se může pyšnit dluhopisy s takovou dlouhou splatností.

Daniel Bytčánek, ředitel agentury pro řízení dluhu a likvidity, konstatoval, že se chopili výhodné chvíle na finančním trhu a byli ve správný čas na správném místě. Dodává, že se emisi podařilo prodat během několika hodin. V nákupu sehrály klíčovou roli investoři ze správcovských a důchodových společností, dále penzijní fondy, či banky z celé Evropské unie.

Bitcoin bude nadále klesat, říká šéf společnosti Onchain CapitalVliv na hodnotu bitcoinu mají outsideři, vyplývá z americké studie

Share Your Thoughts

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top