ZAVOLÁME VÁM ZPĚT

Zavoláme Vám zpět.


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Daňové ráje v současné době poskytují tolik potřebnou stabilitu

založení firmy - daňové ráje

V době současné krize hledají bohatí lidé způsoby, jak co nejefektivněji uchránit svůj majetek. Jedním z nich je i britský miliardář a zakladatel první světové agentury pro vesmírnou turistiku, Richard Branson. Ten totiž svoji společnost Virgin Galactic Holdings přesunul z území Spojených států amerických na Britské Panenské ostrovy, kde oficiálně pobývá.

BVI totiž jako vyhledávaná offshore jurisdikce poskytuje takové prostředí, v jehož rámci místní rezidenti neplatí žádnou daň z příjmu či z kapitálového majetku. Jedná se tak o velmi výhodné prostředí pro založení offshore společnosti.

Britský dolarový miliardář však není ani zdaleka první movitou osobou, která výhod daňových rájů využívá. Před několika leta čtveřice čínských magnátů převedla do karibských daňových rájů jmění v hodnotě 17 miliard dolarů, trojice daňových rájů pak poskytuje základnu pro společnosti Stefana Pessina, CEO Walgreens Boots Alliance. Nemluvě i mnoha dalších (i tuzemských) podnikatelských uskupeních napříč všemi obchodními segmenty, které výhod offshore, midshore i onshore jurisdikcí využívají jež několik desítek let.

Lze tak uzavřít, že v době, kdy světová ekonomika dostává ránu za ránou, offshore jurisdikce pro své společnosti nadále poskytují požadované výhody, které se mohou v příštích měsících ukázat jako klíčové.

Prvotní odhady dopadů koronavirové krize7. nejhorší, ale také 3. nejlepší v rámci OECD. Státní odvody příjmů v České republice.

Share Your Thoughts

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Poslední příspěvky
Naše služby
9471354_s
Zahraniční společnosti
Offshore podnikání a jeho výhody
38690732_s
CZ & SK společnosti
Podnikání v ČR & SR, ready-made spol.
27122725_s
Daně
Vedení účetnictví, daňové poradenství, audit
Kontaktujte nás


Smlouva o zpracování osobních údajů CZ/EN

Top